Ağız Çalkalamak Dışında Listerine İle Yapabileceğiniz 8 Şey.

Dolabımda acil durumlar ve vücut temizliği için bir sürü ürün bulunduruyordum. Listerine kullanmaya başladıktan sonra ise artık dolabımda sadece tek bir ürün var. Listerine gibi ürünleri ağız çalkalamak haricinde başka şeyler için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Listerine’i deodorant olarak, tırnak mantarı temizliği için ve hatta klozet temizliği için kullanabilirsiniz. Bu tür şeyler yapmak için özel ürünler var tabii ki de. Mesela camsiliniz bittiyse ve acilen temizlik yapmanız gerekiyorsa, Listerine’in işe yarayacağını bilmek hayat kurtarabilir. Verdiğimiz ipuçlarını daha önce hiç kullandınız mı? Eğer Listerine ile yapılabilecek daha fazla şey varsa yorumlar kısmında fikrinizi belirtebilirsiniz.
Neden Listerine?
Herkes, Listerine’i ağız gargarası olarak kullanıyor. Ancak Listerine’in üreticileri ileride değişik şekillerde bu ürünü piyasaya süreceklerini açıkladılar.
Listerine 1800’lerde ilk kez piyasaya sürülecekken antiseptik olarak üretilmişti. Piyasa çıktıktan bir süre sonra ameliyatlarda kullanılmaya başlandı. 1970’lerden itibaren ise Listerine ağız gargarası olarak satılmaya başlandı.
Ağız çalkalama sularının içinde kekik, okaliptüs ve alkol bulunuyor. Bu nedenle bu tür ürünlerin çeşitli amaçlarla kullanılmasını yadırgamamak gerekiyor. Unutmayın ki aşağıdaki ipuçlarını sadece Listerine ile değil diğer ağız gargarası markaları ile de yapabilirsiniz.
Listerine’in bilinmeyen kullanımları için yazıyı okumaya devam edin.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here