Adım Adım Balık Çizimi

Bugün sizlere adım adım balık çizimini göstermeye çalışacağız. Aşamaları sırayla takip ederseniz balık çizimi nasıl yapılır kolaylık öğrenebilirsiniz.

1.Adım

İki oval yaparak çiziminize başlayın. Vücut kısmı için büyük bir oval ve başı için de küçük bir oval çizin. Baş kısmı için çizdiğiniz ovalle vücut kısmı için çizeceğiniz oval birbirine geçmiş biçimde olsun. Ayrıca kuyruk kısmı için de bir şekil çizebilirsiniz. Çiziminizin başlangıç aşamalarında hafif (koyu olmayan) çizgiler kullanmayı unutmayın.

adım-adım-balık-çizimi-1

2.Adım

Daha sonra, ilk aşamada çizdiğiniz ovaller arasında bağlantıyı sağlamak için çizgiler çizin ve bu çizgiler balığınızın dış kısmını oluşturacağı için mümkün olduğunca düzgün olmasına dikkat edin. Balığın sırt kısmına sırt yüzgeci şeklini ekleyin. Arka kuyruk için kalp şekline benzer bir çizim yapın. Ayrıca birinci adımda baş için çizdiğiniz ovale yan yüzgeç çizebilirsiniz.

adım-adım-balık-çizimi-21

3.Adım

Şimdi resminize detay eklemeye başlayabilirsiniz. Gözler için iki daire çizin ve ağız için yatay bir “v” çizin. Balığın alt kısımlarına bir çift daha yüzgeç ekleyin. Balığınızı daha ilginç hale getirmek için çizdiğiniz yüzgeçlerin içine çizgiler çizin. Ayrıca balığın orta kısmının tam altına bir çizgi çizin.

adım-adım-balık-çizimi-3

4.Adım

Çizimin bu aşamasında, balığınıza daha fazla detay çizebilirsiniz. Balığın dudaklarını oluşturmak için çizgiler çizin ve ağzın çevresindeki bazı ayrıntıları göstermek için resimdeki gibi çizgiler çizin.

adım-adım-balık-çizimi-4

5.Adım

Artık balığınızı bitirmenizin vakti geldi. Çizgilerinizin bazılarını koyulaştırın ve bazı çizgilerinizi daha geniş hale getirin böylece çiziminizi daha ilgi çekici hale getirmiş olursunuz. Balık pullarını göstermek için doku çizmeyi untumayın. İşte balığınız artık hazır…

adım-adım-balık-çizimi-5

Karakalem Balık Çizimi Videosu İçin Tıklayın…

 

[TS-VCSC-Lightbox-Gallery content_images=”8564,8563,8562,8561,8560″ content_style=”grid” data_grid_breaks=”240,480,720,960″ data_grid_space=”2″ data_grid_order=”false” lightbox_pageload=”false” thumbnail_position=”bottom” thumbnail_height=”100″ lightbox_effect=”random” lightbox_autoplay=”false” lightbox_speed=”5000″ lightbox_backlight=”auto” lightbox_backlight_color=”#ffffff” lightbox_social=”true” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″][/TS-VCSC-Lightbox-Gallery]
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here