İtiraf etmek gerekirse yaşam kimi zaman rutinlerden ibarettir. Tıpkı ‘Bugün Aslına bakarsak Dündü’ filmimizde olduğu şeklinde her gün aynı şeyleri yapıyoruz. Yaptıklarımızı gözden geçirmediğimizde de bunlar alışkanlık haline gelmiş oluyorlar.

Bunun en kolay örneği wc kâğıdı yerleştirme şekli. Örnek olarak bazıları wc kağıdını düz olarak yerleştirirken bazılarıysa ters olarak yerleştirir. Bu tamamen bir alışkanlıktan ibarettir.

Sadece meğerse alışkanlıklarımız karakterimizin hakkında informasyon veriyormuş. İşte birinin karakteri hakkında ipucu veren değişik yedi alışkanlık.

1- Uyuma şekliniz
Sırt üstü uyuyorsanız sakin bir kişiliğe sahipsiniz anlama gelir. Sırt üstü uyuyanlar genel anlamda sağlıklıdırlar ve sakindirler. Yeni bilgilere ve yeni aktivitelere açıktırlar.
Cenin pozisyonunda uyuyanlar ise gerilmiş ve kendinden güvenli olmayan kişilerdir. Hayatta birilerinin kendilerini korumasına alışıktırlar ve başkalarınca korunmadan edemezler.
Yüz üstü uyuyanlar ise mesuliyet sahibi kişilerdir. Her şeyi denetlemek isterler ve en iyi fikirlerin kendilerininki bulunduğunu düşünürler. Eleştiriye açık olmadıklarından kibirlidirler de.
Yan yatarak uyuyan kişiler ise güvenilir ve mantıklı kişilerdir. Lady Life Hacks’te yazılanlara nazaran bu kişiler bununla birlikte karşılaşmış olduğu zorlukların üstesinden kolaylıkla gelmeyi bilirlermiş.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here