Karakalem Kapibara (Capybara) Çİzimi

Resimleri adım adım takip ederek çizmenizi öneririm. İlk bir kaç adımda kaleminizi bastırmadan yumuşak vuruşlarla çizin.

draw-capybara-1

Adım 1: capybara vücudu için rehber olarak iki daire çizin. çevreler mükemmel olmak zorunda değildir. Onlar sadece kılavuzdur. Kapibaranın arka kısmı için ön kısımdaki daireden büyük olmalı ve yaklaşık iki katı büyüklüğünde olmalı. İki çevrelerin kenarları hafifçe birbirlerini ortalaması gerekir.

 

draw-capybara-2

Adım 2: kapibaranın başı için sol üst tarafa rehber olarak ilk dairenin dörtte biri büyüklüğünde bi daire çizin.Çok yüksekte daire koymayın, aksi takdirde Kapibara uzun boyunlu olur.

draw-capybara-3

Adım 3: capybara kafasının sol tarafından burun için rehber olacak şekilde bir yay çizin.

draw-capybara-4

Adım 4: capybara kulakları için rehber olarak başın üstünde küçük bir yay çizin.

draw-capybara-5

Adım 5: Capybara bedenini oluşturmak için büyük şekiller bağlayan bir dizi çizgiler çizin.

draw-capybara-6

Adım 6: Bacaklar için kılavuz olarak capybara vücudunun (her dairenin altında ) altında iki çizgi çizin. Bacaklarda eklem yerlerini göstermek için çizgileri bükün.  ilk taslak için bu kadar yeterli! Şimdi kalemi bastırarak taslağı daha belirgin hale getirin.

draw-capybara-7

Adım 7: Üst kısımda küçük dairenin içine capybaranın gözünü çizin. Önce hafifçe sonra da kalın çizgiler kullanarak karartın, bir futbol topu şeklinde çizin. Gölge ve parlamayı göstermek için şeklin içine bir küçük nokta çizin. Ekstra detay için göz etrafında birkaç çizgiler çizin.
Yarı kapalı gözkapaklarının için capybara gözü üstünde uzun çizgiler çizin.

draw-capybara-8

Adım 8: Ağzını çizmek için bir kılavuz olarak sol büyük yayı kullanın. Capybara’ların Ağızları biraz kare şeklindedir, yani ön kısmı düz çizin. Ağız ve çene formu için ağız altında küçük bir satır eklemek için alt kısmına yakın hızlı, kısa darbelerle vuruşlar yapın.

draw-capybara-9

Adım 9: Capybara’nın burun ve gölgesi için namlu ucuna yakın küçük bir oval çizin. Burun çevresinde kürk için burun sağında birkaç hızlı, kısa vuruş ekleyin.

draw-capybara-10

10 Adım: kulakları çizmek için bir kılavuz olarak capybara kafasının üstündeki küçük yayı kullanın. Çizgiler koyulaştırın ve  kulağınızın şeklini biraz bükün. Kürk için kulak içinde birkaç hızlı, kısa vuruş ekleyin. Diğer tarafta kulak memesi  için solda kavisli bir çizgi çizin.

draw-capybara-11

Adım 11: capybara başının geri kalanını çizmek için  rehber olarak orijinal daireyi  kullanın. Dairenin temel yolunu takip ederek çabuk ve  kısa darbelerle  kafasını çizin.

draw-capybara-12

Adım 12: Capybara’nın ön bacaklarını  ve ayaklarını çizmek için bir kılavuz olarak soldaki satır kullanın. Çizgiyi takip ederek hafifçe ayağın şeklini çizin bastırmadan. Sağ bacak yapısını oluşturduktan sonra çizgileri koyulaştırın. Kapibara’ların  ön ayaklarında  dört tırnak var, ama kavisli çizgileri kullanarak sadece 3 tanesi görülebilir çizin. Parmak ucuna sivri tırnağınıda çizin. Aynı tekniği kullanarak diğer taraftaki ayağıda çizin. Diğer ayağın sadece ön kısmını çizin, çünkü ilk ayağın arkasında saklı kalıyor görünmüyor.

draw-capybara-13

13 Adım: Capybara’nın en arka bacaklarını  aynı şekilde çizmek için bir kılavuz olarak sağdaki çizgiyi kullanın. Önceden çizilen rehber çizgiyi krokiyi takip ederek çizdileri karartın. Arka ayakların üst kısmı kalın ve dibe doğru incelir. Kürk için hızlı ve kısa darbelerle çizgiler çizin. Capybara’ların  arka ayaklarında da üç parmak vardır. Eğimli çizgilerle parmaklarını çizipip tırnaklarınıda eklemeyi unutmayın. Aynı şekilde diğer arka bacağıda çizin. Yine ön ayakta olduğu gibi arkada kalan bacağın sadece ön kısmını çizin.

draw-capybara-14

Adım 14: Kılavuzları kullanarak capybara vücudunun geri kalanı çizmek için geri kalan satırları kullanın.

draw-capybara-15

Adım 15 (opsiyonel): Temiz bir görünüm için, ilk kılavuz hatlarını mümkün olduğunca çok silebilirsiniz. Tüm kılavuzları silme konusunda endişelenmeyin. Yanlışlıkla silinse bile nihai taslak çizgilerini kullanarak tekrar çizebilirsiniz.

draw-capybara-last

Nihai Aşama (isteğe bağlı): Kapibaranın boyutuna daha fazla hacim vermek için gölgeleme ekleyin. Gölgeler onunla uyumlu olacak şekilde gölgelendirme yaparken ışık kaynağının yönünü seçin. Tonal değer farklı derecelerde almak için Vary baskı kalemini kullanın. Altında bir döküm gölge ekleyin. Bu yüzer gibi görünüm böylece capybara’nın bulunduğu zemine yardımcı olur.

Ekstra detay için Kapibara boyunca çizgilerle daha fazla değer ekleyebilirsiniz. Capybara’ya genel  vuruş kullanarak kürk ekleyin. Çok düzgün değer katmayın. Capybaralar’ın kaba bir kürkü var, bu yüzden bazı yerlere doku ekleyin.

Kapibara Çizim Videosu İçin Tıklayın>>>

Daha fazla karakalem hayvan çizimlerimizle tekrar görüşmek üzere… Bizi izlemeye devam edin…

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here