Lolipop Kazak Yapımı

Lolipop Kazak Yapımı yazımızda nako bebek örgü modellerinden birini yayınlıyoruz. Çocuklar için zevkle öreceğiniz bebek örgü modelleri paylaşımlarımızı takip edin, soğuk kış günlerinde kendi ördüğünüz kazak, yelek veya hırkaları bebeklerinize giydirin. Kolay gelsin,

Model adı : Lolipop Kazak
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : 1-2 Yaş
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü, haraşo
Gerekli malzemeler : 80437 (2 Yumak), 2 adet düğme
Mevsim : Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
60 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 6 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm olduğunda omuzlar için her iki taraftan 15’er ilmek iki aşamada, sonraki sırada ortada kalan 18 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
60 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 28 cm örülerek yaka için ön ortasından 8 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm de sağ omuzda kalan 15 ilmek 2 aşamada, sol omuzda kalan 15 ilmek 2 cm haraşo örülüp, bir defada kesilerek bitirilir. Sol omuzda 2 adet ilik açılır.

KOLLAR:
36 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 8 defa 1’er ilmek artış yapılarak 52 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 19 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 6 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm de kalan 40 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Yaka etrafından şişe 62 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

 
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here