Örgü Sonu Dikişleri Nasıl Yapılır?

Hanımlar, örgünüzü ördünüz ve hırka,kazak,yelek,süveter gibi giysileri tam anlamıyla giyilebilir hale gelmesini istiyorsanız Örgü Sonu Dikişleri Nasıl Yapılır? yazımızı sizin için hazırladık.

Örülen bir giysinin tam olarak giyilmeye hazır hale gelmesi için bir çok yöntem ve teknik vardır. Bunlardan bazılarını resimli anlatımla göstermeye çalışacağız.

Düzleştirme

bir çok örgü parçasını bitirdiğinizde bu parçalar genellikle sıkıştırılmalıdır. Bu konuda örgü şablonunda sıkıştırmanın gerekli olup olmadığı yazar. Ayrıca iplik etiketini de sıkıştırma talimatları bakımından kontrol etmelisiniz.

Sıkıştırmadan önce doğru bir ölçüm için örgü parçalarını birleştirin ve ters yüzlerinin yukarı geldiğinden emin olun. Temiz bir ıslak bezi örgü parçalarının üzerine koyun ve hafifçe bastırın. Saç örgü veya rib örgü için bu işlemi yapmaktan kaçının.

Dikişler

Çoğu elbise dikişlerinde teyel çalışılır. Bebek giysileri ve hassas kumaşlarda ayrıca düz dikiş kullanabilirsiniz. Rib örgü için de görünmez dikiş kullanmalısınız.

Teyel Dikiş

İki örgü parçasını doğru yüzleri birbirine bakacak şekilde kaymadan sabitleyin. Bu iki parçayı bir sıra teyel dikişle resimde gösterildiği gibi dikin.

Düz Dikiş

İki örgü parçasını doğru taraflarını ayarlayarak karşılıklı sabitleyin. Kabarık kısımları birbirine bağlayacak şekilde overlok benzeri dikişle parçaları resimdeki gibi birleştirin.

Görünmez Dikiş

Eğer her iki kenar sonu ilmekle bitmişse bu dikiş sıra sonuna kadar yapılabilir. Parçaları yan yana getirin ve resimdeki gibi içeriden iki parçayı birleştirin. Bu dikişi izleyerek öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here