Göz alıcı ve etkileyici bakışlar için kusursuz bir smokey eyes makyajı olmazsa olmaz. İşte bunun için birkaç önemli ipucu.

Önceden pratik yapın
Eğer makyajınızı önemli bir gün için yapacaksanız o makyajı öncesinde pratik yapmanız önemli. Böylelikle hangi renk tonlarını ve teknikleri kullanmanız gerektiğini önceden belirlemiş olursunuz.
Doğru araçları toplayın
Makyajı yapmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm makyaj fırçalarını ve malzemelerini toplayın. 2 ya da 3 küçük gölge fırçası, ve pamuk önceliğiniz olmalı.
Temiz bir ciltle başlayın
Başlamadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Yapacağınız makyaj büyük özen isteyecek, bu nedenle tertemiz bir tabana ihtiyacınız var.
Kaşlarınızı ihmal etmeyin
Kaşlarınızın düzgün şekilli olmasına dikkat edin. Göz makyajınızı yapmadan önce kaşlarınızı taramasını ve boyamasını yapın.
Doğru renkleri kullanın
Genellikle dumanlı göz makyajı gri ve siyah renklerinden oluşur. Ama siz göz renginize göre bu renkleri değiştirebilirsiniz.
Kapatıcı kullanın
Göz altı halkalarını gizlemek ve cildinizin rengini eşitlemek için her gün kullandığınız kapatıcınızı kullanın.
Gözlerinizi çizin
Şimdi göz makyajına geçme sırası. İlk adım olarak göz kalemiyle çizgi şeklinde gözlerinizi çizin.
Gölge uygulayın
Ardından koyu renk bir farla, çizdiğiniz yerin üstünden başlayarak  gölge verin. Parmağınızla yavaşça dağıtın. Ardından daha açık renk bir farla gözünüzün iç kısmından aşağı doğru hafif ışıltı verin.
Gölge vermenin püf noktası: kat kat yapma
Gölge verirken bunu adım adım yapmanız önemli. Bir kerede kalın bir kat yapmaktansa ışıklı bir görünüm için tek tek gölge verin.
Maskara sürün
Bir sonraki adım olarak seçtiğiniz siyah ya da koyu kahverengi maskaranızı iki kat sürün. Daha etkileyici bir görünüm için takma kirpik de kullanabilirsiniz.
Fazlalıkları temizleyin
Tüm bunları yaptıktan sonra pamukla fazla kaçan yerleri silin. Hatta gerekirse kapatıcı kullanın. Saçlarınızı da gözlerinizi ortaya çıkaracak bir model yaptığınızda hazırsınız!
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here