Yeni Yıl Kapı Süsü Yapımı

Yeni yıl yaklaşırken kapınızı süslemeye ne dersiniz? Resimlerde 2011 yazsa da siz sadece 1 rakamı yerine 3 kullanın ve 2013 yılına bu güzel kapı süsü ile merhaba deyin! Bu proje ayrıca düşük maliyetli ve geri dönüşüme katkı sağlaması bakımından çevrecidir. Çocuklarınızla birlikte zevkle yapabilirsiniz. Yeni Yıl Kapı Süsü Yapımı gibi bir çok tasarım ve çalışmanın yapım aşamalarını sitemizde bulabilirsiniz.

Evet artık Yeni Yıl Kapı Süsü Yapımı için hazırsanız başlayabiliriz.

Gerekli Malzemeler:

  • Mağaza veya dükkanlarda kullanılanlardan bir kaç kar tanesi figürü
  • Ambalaj karton parçası
  • Makas
  • Sıcak Silikon
  • Bir parça çuval bezi ve keçe

 

3 Adet büyük kar tanelerini alarak uçlarından sıcak silikon yardımıyla yapıştırın. Birleştirme yerlerini aşağıdaki resimden takip edebilirsiniz.

2013 yazısını üzerine konumlandıracağımız bir şerit kullanmamız gerekli. Bunun için kendi yaptığınız bir dizaynı kullanabileceğiniz gibi bir dergi veya reklam broşüründen kuşak şeklinde dizayn edilmiş resmi kesebilirsiniz.

Kuşak şeklinde kağıdı kestikten sonra resimdeki gibi kağıdı simetrik olarak ikiye katlayın ve kesin. Kesilen parçanın birini alın ve arka yüzünü çevirerek kestiğiniz kenara tekrar monte edin. Böylece yukarıdaki gibi kuşak görünümlü şekil aşağıdaki gibi dalgalı bir efekte dönüşecektir.

İlgili parçayı yukarıdaki gibi ambalaj karton parçasına çizin ve kartonu kesin. Aynı şeklin kenarlarından 1 cm daha büyük olacak şekilde çuval bezinden parça kesin.

Resimdeki gibi şerit haline gelen karton parçasını çuval beziyle kaplayın.

Keçeden şerit kalınlığına uygun 2,0,1,3 rakamları kesin. Rakamları keçeden kesmek için yazıcınızdan büyük puntoları kullanarak ilgili rakamları çıktı alın ve kalıp olarak kullanın.

Yine çuval bezinden 3 cm civarında küçük parçalar kesin ve onları kıvırarak resimdeki gibi güller elde edin. Şeridin her iki ucuna bu gülleri sıcak silikonla sabitleyin.

   

Eğer kestiğiniz şerit daha değişik görünüme sahip olsun istiyorsanız. Çuval bezi yerine kartonu alüminyum folyo ile kaplayın ve rakamları üzerine yapıştırın.

Kar taneleri arka yüzeyinin her iki ucuna magnet yapıştırın. Aynı şekilde kapınıza denk gelecek şekilde magnetlerini yapıştırın. Eğer magnet kullanmak istemiyorsanız klasik yöntemlerle yeni yıl kapı süsünü sabitleyebilirsiniz. Kapı süsünüz artık hazır ve kullanabilirsiniz. Bu pratik kapı süsünü evinizde yaparak hem geri dönüşüme katkı sağlayın hem de evinizde güzel bir aktivite olsun.

Herkese iyi yıllar…

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here